MEB EĞİTEK KURGU STÜDYOLARI
Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Lise ve Açık İlköğretim programlarını, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü stüdyolarında üretmektedir.

2001 yılı öncesinde bu çalışmalar iki adet bağımsız kurgu sistemi ile yürütülmekteydi.

PH PROGRAM HIZMETLERI, Aralik 2000`de EGITEK'in mevcut olan NLE yapim studyolarinin donanim ve yazilim yonunden guncellenmesi ve teslim edilecek yeni sistemlerin FC altyapisi uzerinde ortak dosya ve arsiv paylasimina olanak saglayan SAN konsepti icinde uyumlu hale getirilmisi projesini basari ile gerceklestirmistir.

Proje sonunda yapim studyolarinda 2 adet Pentium 3 cift islemcili Matrox DigiSuite NLE sistemleri ile 1 adet Pentium 4 islemcili

Pinnacle PRO-ONE NLE sistemi kullanima hazir hale getirilmistir. Guncellenen 3 adet NLE sistemi FC Copper baglantilar ile merkezi depolama birimi olan ve RAID 5 seviyesinde calisan ve 500 GB depolama kapasitesine sahip SAN unitesine erisebilmektedir.

Proje kapsaminda ayrica, 3 adet NLE unitesi ve bu isistasyonlarina grafik ve animasyon icerigi saglayan grafik tasarim bolumundeki 1 adet isistasyonun birbirleriyle iletisimini saglayan CAT 6 temelli bir GE agi kurulmustur.

Projenin donanim altyapisi tamamlandiktan sonra NLE kurgu sistemleri kullanicilarina Gigabit Ethernet, FC-AL, SAN, RAID kavramlari hakkinda teorik ve pratik bilgi ile yapimda kullanilan Adobe Premiere 6.0 hakkinda egitimler verilmistir.

Yazılım ya da donanımla ilgili bir sorun olduğu anda PH Program Hizmetleri çözüm ortağı olarak yanlarında yer almaktadır.